Čtyřnohý tým

Sára

Náš první pes, který nám pomalu začal ukazovat budoucnost naší činnosti. První pes, první canisterapeutické zkoušky, první reakce klientů – ty oči, mnohdy i úsměvy- to se nedá popsat slovy- prohlédněte si fotogalerii. 

Dne 18. 8. 2018  bohužel odešla do psího nebe. Jsme jí neskutečně vděčni za to, jakou cestu nám ukázala. Sára byla pejskem, který dokázal ukázat, že šestiletá holčička poprvé v životě zvedla hlavu a podívala se na svět kolem.

Sára už je v psím nebi.
Karel , * narozen 28. 10. 2013, plemene leonberger – alias Božan

On zkrátka takový je. Představte si .. přijdete domů, mezi vraty Vás přivítá postavením na zadní s  opřením předních „ tlapek“  o ramena, nevynechá důkladné omytí obličeje páníčka.. Po přivítání můžete popojít ke dveřím, rituál se s tímto 80kilovým obříkem opakuje a nakonec na schodech ještě jednou – pro jistotu.. zkrátka vítací typ.

Miluje děti a vůbec všechny lidi, takže je vítaným pomocníkem do našeho canisterapeutického týmu. Díky své povaze umí velmi dobře pomáhat při socializaci psů. Karel dokáže svým chováním uklidnit i ty lidičky, kteří by se jinak k pejskovi ani nepřiblížili. Dokáže v lidech potlačit strach a uvolnit je .

Karlík je od roku 2021 v důchodu .Karolína , * narozena 14. 9. 2014, plemene leonberger – náš malý šéf

Šampión České republiky

Je to fenka s obrovskou vitalitou a elánem. Miluje vodní sporty – v překladu : vysuší každou louži, kdykoliv dostane chuť a je vcelku jedno, jaká je zrovna teplota vzduchu nebo vody. Karolínka jako canisterapeut odvádí nejlepší práci. Je výjimečná tím, že umí pracovat s autisty. Má dar proniknout jejich obrannou hradbou a získat si jejich pohlazení a srdce.


Jaroslav, * narozen 5. 10. 2014, plemene leonberger

Světlý, vysoký, krásný neuvěřitelně hodný – zkrátka něžný obr.. Jeho největším plusem je trpělivost a rozdávání radosti u seniorů a naopak u dětí ve školkách, kde jeho kousky dokáží vykouzlit úsměv u každého mrňouse.


Jessi, * narozena 5.10. 2014, plemene leonberger

To je naše drobná kráska. Nejraději se vydává po stopách čehokoliv živého a umí být opravdu nenápadná.

Jessi jsme dostali od chovatelky v jejích 2 letech .. A to tak, že naše chovatelka jednoho dne zavolala: „ Mám psa, který potřebuje nějakou činnost ,nenaučili byste ji něco?“  Tak jsme si pro pejska jeli, zařadili jsme ho k sobě do smečky a začali jsme ho cvičit. Když se chovatelka po 14 dnech přijela podívat, jak se jí daří a viděla její pokroky při cvičení , tak nám řekla, že u nás bude přínosem pro pomoc lidem ..  A je..


Eny, * narozena 23.11.2016, plemene leonberger

O tuto fenku jsme projevili zájem a věřili, že bude správná volba ji přijmout do našeho týmu. A tak jsme se rozjeli po předchozí domluvě k Rudolfovi Desenskému .- Byli jarní prázdniny a moje dcera Terezka Muchová projížděla  Facebook a najednou mi říká :,,Tati taje krásná co?“ a ukazovala mi příspěvek o nějaké fenečce, která se pro špatnou výchovu dostala k panu Desenskému. Vzali jsme s sebou našeho Karla, abychom měli nějakou oporu, v tom je on nejlepší, a vyrazili směrem Vlčáry. Po příjezdu a prvním pozdravení s panem Desenským jsme se šli podívat na tu princeznu. Vůbec jsem jí nezajímal, zalezla do rohu a naprosto mě ignorovala. Pan Desenský věděl, že u nás se bude mít Eny dobře. Dal nám pár rad na cestu a my jsme si s Terezkou odváželi Eny domů. A tady na mě ty dvě ušily boudu. Sedly si totiž na druhou řadu sedadel a až doma jsem zjistil, že sem přišel o pejska ještě dřív než byl můj. Nevím, co si ty dvě vzadu řekly, ale vystupovaly už jako nerozdělitelná dvojice a skvělá dvojka jsou do teď.

Věřili jsme, že ji dokážeme zbavit strachu (prvních 6 měsíců na ni nemohl muž sáhnout), a tak se po trpělivé práci z naprosto nesocializovaného pejska stala nedílná součást našeho týmu, jejíž specialitou je povolování šlach a svalů v lidských tělech a to je moc těžká práce, kterou Eny zvládá na jedničku a my jsme jí za to nesmírně vděčni.


Ozák – narozen zřejmě 10. 7. 2015 kříženec Pitbullteriéra a Jackarusella

Tento „rodokmen“ mu dává neuvěřitelnou výdrž a neustále dobrou náladu. Dostal se k nám po naší návštěvě útulku, kam ho přivezli jako ani ne měsíční štěně a my jsme ho tam nemohli nechat. Je to malý pejsek vzrůstem, ale s obrovským srdíčkem. Rasy je sice neznámé, ale srdcem si nás získal naprosto, takže už mu nikdy nedáme šanci nás opustit.


Nastěnka, Nasťa  * narozena 28.10. 2018 , plemene labravčík lejnohřbetý 🙂

Aneb, jak jsme si přivezli labradora .Kamarádka ze Slovenska nám jednou napsala, že se její známé sprskl labrador se zlatým retrívrem a jestli nechceme štěndo –prý super povaha. Říkám si: Proč ne? Pejsek nám jeden chybí tak ho dovezte. Přivezli s velkou slávou něco, co ani vzdáleně není zlatý retrívr, ale má zlaté srdíčko a je strašně, ale strašně vyčůraná. Omotá si kolem pacek kdekoho a neustále je středem pozornosti.

Ve svých sedmi měsících již pracuje u seniorů naprosto neuvěřitelně – viz fotogalerie. Je veselá, aktivní, vstřícná a nadšená pro jakoukoliv práci. Vždy bezpečně hlásí velmi hlasitě cokoliv se děje v okolí, nejraději vyhlíží a vše monitoruje z parapetu okna v prvním patře.

Lukáš, v roce 2020 odebrán z rodiny a převzat do péče .

Lukáš žil svůj život u domečku a vzhledem k nedostatku výchovy se choval jako by mu to tam patřilo. Paní se ho začala bát a požádala nás zda bychom se ho neujali. Lukáš jakmile dostal pevné hranice co může a co ne, rozkvetl v úžasného broučka kterého využíváme i k převýchově jiných pejsků.

Hugo, nástupce pana božského Karla nar.23,3,2020

Hugo je empatický a velmi snaživý leonberger který navíc strašně rád cvičí a pro svého pána uděla naprosto vše. Má neskutečnou výdrž a trpělivost. Miluje děti a vůbec všechny lidi prostě pravý canisterapeut.

Bruno Leon Eperies alias Slovenský truhlo. nar.30,3,2019

Nádherný obrovský a hodný leon který se k nám dostal jako skoro tříletý kvůli rodinné situaci u nich doma. Od začátku prokazuje svoje kvality a navíc se strašně rád předvádí čehož mi s úspěchem využíváme 🙂